מי אנחנו

פעוטון נמשים (גן מעון שרה) לגיל הרך מנוהל על ידי שרה פרקש והינו גן ותיק הפועל למעלה משלושה עשורים ברחובות

בפעוטון נמשים אנו מאמינים שהשנים הראשונות בחייו של הילד הן הבסיס להתפתחותו

לכן מטרותינו העיקריות הן להעניק לילד בטחון עצמי על ידי כיבוד רצונותיו, וכיוונו לכיוונים חיוביים בהתנהגות בחברה כגון, התחלקות עזרה ואמפתיה

הן כלפי ילדים אחרים והן כלפי מבוגרים.

גם מצבי קונפליקט בין הילדים משמשים ללמידה רגשית וחברתית.

הילד הקטן שלנו הוא הדבר הכי חשוב לנו בעולם.

אנחנו מוכנים לעשות הכול בשבילו, בשביל החינוך שלו, אנחנו רוצים את הטוב ביותר בשבילו.

איך בוחרים גן ילדים, מעון, צהרון?מהם הפרמטרים החשובים שעלינו לקחת בחשבון בבחירת גן מעון?

למרות שזה קשה חשוב לזכור מסגרת פורמאלית כגון גן מעון חשובה מאוד לשלבים הראשונים של התפתחות ילדנו, מסגרת זו תורמת לאינטראקציה החברתית וגורמת להם לרכוש מיומנות חברתית כמו: שיתוף, הקשבה,מיומנות קוגנטיבית, מוטורית ורגשית.

אחד הדברים החשובים בבחירת גן מעון הינו וותק.

וותק הגננת תורם רבות למיומנות והאיכות של מקצועיות הגן, גננת בעלת וותק ומיומנות יכולה לאבחן בעיות התפתחויות בשלבים מוקדמים ולהמליץ  על טיפול מתאים.

גן מעון צריך להיות עשיר במספר החוגים שלו לדוגמא: ריקוד, שירה, חגי ישראל וכו', תפריט עשיר של תזונה נכונה הכולל בין 2-3 ארוחות ביום, חפצים, ריהוט, משחקים תקינים, מיזוג וכמובן סדר וניקיון

הדגש במסגרת החינוכית של מעון הוא טיפוח היכולות של הילדים ומיצוי הפוטנציאל שבהם, גננת מקצועית יודעת שכל ילד שונה ומיוחד, לכל ילד ישנם כישורים ואופי שונים, ויחד עם זאת לדעת לתת לכל הילדים תחושת ביטחון ושייכות תוך כדי פיתוח העצמאות של כל אחד מהילדים.

היתרון שיש במעון פרטי הינו מענה אישי לכל ילד והורה, בנוסף שעות פעילות ארוכות יותר וחוסר כפיפות לשביתות ושינויים מדיניים כאלה ואחרים.

חשוב מאוד לעשות סיור בגן ילדים ולבדוק האם הוא נקי, האם הציוד והריהוט תקין, האם הוא מותאם ועונה לצורכי הילדים, האם הגן נותן הרגשה של סביבה חינוכית שהושקעו בה גם מחשבה ותכנון, האם הוא נעים,

איך הגננת? האם היא חייכנית רגישה ונעימה?

גן ילדים זה מקום שצריך לבוא אליו כל יום בכיף ונותן הרגשה אוהבת וחמימה.

בשונה מגני ילדים עירונים, כאן הבחירה היא רק בידכם, החלטה היא שלכם בלבד, לכן מאוד חשוב לקחת בחשבון את כל הפרמטרים החל מהפיזים הנראים לעין ועד לרגשיים, ההרגשה והחיבור לגננת מרגע ההיכרות הראשוני.
  • c-facebook

חפשו אותנו בפייסבוק